Kronik Sorunlar - Dizel Partikül Filtresi Temizleme

Dizel Partikül Filtresi Temizleme

Filtrede biriken partiküller belirli bir seviyeye geldiğinde temizlenmesi gerekir. Filtreniz kurum ile dolduğunda yakılarak temizlenmelidir. Aracınızı kullanırken bu durumu uyarı lambası yandığında fark edersiniz. 

 

Temizleme işlemi 3 şekilde gerçekleşebilir. 

 

1) Partikül Filtresinin Kendiliğinden Temizlenmesi : Bu işlem için özel bir şey yapmaya gerek yoktur. Aracı 2500/3000 devirde kullandığınızda egzos gazının yüksek sıcaklığı ile partiküller yanarak kendiliğinden temizlenir. 

 

2) ECU ( Motor Kontrol Ünitesi ) Partikül Fitresi Temizlemesi : Filtre belirli bir seviyede dolduğunda ECU özel bir işlem ile partikülleri kendisi temizler. 

 

3) Servis Filtre Temizleme İşlemi : Uyarı lambanızın yanması ile işleminiz yaklaşım yarım saat içerisinde tamamlanır ve aracınız kullanmaya hazır hale gelir. Diyagnostik cihazı ile temizleme işlemi gerçekleştirilir. Bazzı durumlarda motor yağının da değişmesi gerekebilir. 

 

Bilgisayar değerlerine göre motor devri arttırılarak da temizleme işlemi yapılabilir. Diğer bir işlem ise partikül temizleyici sprey yardımı ile temizlemedir. Bu işlemlerde yarım saat civarında sürmektedir. 

 132 kez okundu

Image

Kavrama Arızası

Sanayide; kavrama,  baskı balata, debriyaj aynı anlamda kullanılmaktadır. *Özellikle yokuşlarda araç dururken kaldırmaya çalışıldığında araç kalkışta zorlanıyorsa, ya..
Devamı

Image

Ranger EGR Arızası

Ford Ranger araçlarda EGR valfinin kronik olarak arızalanması görülmektedir. Bu arızaların kalıcı ve kesin çözüme ulaştırılması firmamız tarafından yapılmaktadır. Kon..
Devamı

Image

Mazot Filtresi Donma Sorunu

2014 ve üzeri Ford Transit araçlarında aşırı soğuk ve don yaşanan günlerde mazot filtresinde yaşanan donma ve tıkanıklık nedeniyle araçlar çalışmamaktadır. Firmamız tara..
Devamı

Image

Ön Cam Elektrik Sistemi Arızası

2014 model ve üstü Ford Transit araçlarda sıkca görülen kullanmaya bağlı olarak oluşan ön cam elektrik sisteminde kesinti meydana gelmesinden dolayı oluşan hasar ve arı..
Devamı

Image

Depoya Su Alma Sorunu

2014 ve üzeri Ford Transit araçlarda süreç içinde görülen depoya su girmesi sorunu araçta uzun vadede ciddi sorunlar yaşanmasına neden olabilir. Bu konu..
Devamı

Image

Depo Şamandıra Arızası

2014 ve üzeri Ford Transit araçlarda görünen bu kronik sıkıntı için firmamızdan destek alabilirsiniz....
Devamı

Image

Enjektör Arıza

Araçlarda Enjektör Arızası Belirtileri ;  Araç rolantide stop eder. Trafikte ışık, yoğunluk gibi durumlarda duran ve boşa aldığınız aracınızda stop etme problemi yaşıyor olman..
Devamı

Image

Dizel Partikül Filtresi Temizleme

Filtrede biriken partiküller belirli bir seviyeye geldiğinde temizlenmesi gerekir. Filtreniz kurum ile dolduğunda yakılarak temizlenmelidir. Aracınızı kullanırken bu durumu uyarı lambası yandığın..
Devamı

Toplam Kayıt: 8 [8 - 1] arası   
Sayfa: 1